Ile kosztuje tłumaczenie języka arabskiego?

Coraz częściej korzystamy z usług biura tłumaczeń. Niektórzy z nas tak często, że są stałymi klientami. To doskonała wiadomość. Oznacza to bowiem, że świat staje się nam coraz bliższy. Nawet ten wydawać by się mogło egzotyczny. Doskonale to widać zwłaszcza w dużych miastach. To właśnie tu zlecamy coraz więcej tłumaczeń. Co prawda w dobie internetu małe znaczenie ma to skąd jesteśmy. Jednak to, co zlecamy ma duże znaczenie. I każdy z nas chciałby wiedzieć, ile kosztuje tłumaczenie. To zupełnie oczywiste, zwłaszcza gdy zlecenie obejmuje przekład języka arabskiego. Ile kosztuje tłumaczenie arabskiego? Czy jest to duży wydatek? Sprawdźmy zatem koszt takiej usługi. Oto kilka słów w tej kwestii.

Język arabski – to warto wiedzieć

Chcesz znać koszt tłumaczenia arabskiego? Zanim przejdziemy do konkretów, warto poznać nieco ten język obcy. Tym bardziej że posługuje się nim ok. 300 mln ludzi na całym świecie. Większość z nich posługuje się arabskim jako językiem ojczystym. Daje mu to 5 miejsce pod względem liczby użytkowników. To liczba, która naprawdę robi wrażenie. Język ten posiada charakterystyczny zapis pisma, który czytany jest od prawej do lewej strony. To język z grupy języków semickich, którym mówi się w wielu zakątkach świata. W wielu krajach, aż 24 jest on językiem urzędowym. Nie tylko w Arabii Saudyjskiej, Libanie czy Maroku. Także w wielu innych jak np. Jordania, Kuwejt, Sudan czy Algieria. Aż w 24 krajach mówi się w tym języku. Niektóre są tak egzotyczne jak Bahrajn, Libia czy Jemen. To język, który ma bogatą historię i w wielu odmianach do dnia dzisiejszego niemal się nie zmienił. Dlatego warto go znać. Tym bardziej że dziś, w dobie globalizacji coraz częściej z tym językiem się spotykamy. Kraje arabskie są dziś partnerem biznesowym wielu firm europejskich, także i polskich. Stąd coraz częściej pomoc tłumacza tego języka jest po prostu koniecznością. Niewiele osób bowiem zna arabski tak, aby nim się posługiwać. To dla wielu osób język zbyt trudny do nauki. Ile więc kosztuje tłumaczenie języka arabskiego? To zależy.

Warto przeczytać: Co się składa na cenę tłumaczenia?

Tłumaczenia z języka arabskiego – jaki jest koszt?

Niestety nie ma tu jednej odpowiedzi. Dlaczego? Bo na koszt tłumaczenia składa się wiele czynników. To one decydują, ile zapłacimy za tłumaczenie. Zresztą nie tylko za język arabski, ale i każdy inny. Jednak, poza wszystkimi innymi czynnikami jest jeszcze coś, o czym warto wiedzieć. Otóż tłumaczenia z języka arabskiego na polski i z polskiego na arabski to naprawdę trudna specjalizacja językowa w tłumaczeniach. Język polski i arabski są bowiem od siebie bardzo odległe. Stąd praca nad takimi treściami wymaga naprawdę wiele. Niewielu jest też specjalistów w zakresie języka arabskiego. To także stanowi duży problem dla klientów, bowiem oznacza to wiele czasu poświęconego na jego szukanie. Z drugiej strony, gdy już to nam się uda, nie liczmy, że koszt tłumaczenia będzie niski. A ile konkretnie zapłacimy za tłumaczenie języka arabskiego na język polski i odwrotnie? Czy jest jakiś jeden cennik takich tłumaczeń? Czy istnieje stała cena dla tłumaczeń na język arabski?

Profesjonalne tłumaczenia ustne i pisemne języka arabskiego

Ile kosztuje tłumaczenie języka arabskiego? Jeśli wciąż nurtuje Cię to pytanie, pora więc na konkrety. Zanim jednak przejdziemy do nich, na pewną rzecz warto zwrócić uwagę. Dla wielu z nas jest ona ważna, a tak naprawdę powinna być najważniejszą. To wybór biura tłumaczeń, które wykona tłumaczenie. Już wiemy, że język arabski do łatwych nie należy. Jego tłumaczenie tym bardziej. Dlatego wybór dobrego biura tłumaczeń, które zajmie się naszym zleceniem jest tu bardzo ważne. Tylko profesjonalne biuro daje gwarancję jakości przekładu. I tu nie ma innej opcji.

Jaki jest więc koszt tłumaczenia języka arabskiego? Czy są jakieś widełki? A może cennik tłumaczeń kształtowany jest zupełnie dowolnie? Jeśli chodzi o tłumaczenia pisemne zwykłe i ustne, ceny są bardzo zróżnicowane. Są i takie, które zaczynają się od 70 zł za stronę tłumaczenia pisemnego. Ale i są takie cenniki, gdzie za tę sama ilość, 1800 znaków ze spacjami zapłacimy nawet 100 zł za 1 stronę. Zatem stawki są zbliżone do tłumaczeń duńskiego. Co ciekawe, ceny tłumaczenia strony z języka polskiego na arabski są wyższe niż w drugą stronę, czyli z arabskiego na polski.

A jak kształtują się ceny tłumaczeń ustnych arabskiego? Ten rodzaj tłumaczenia rozliczany jest według czasu pracy tłumacza. Stawki zaczynają się już od 180 zł za godzinę tłumaczenia. Im dłużej korzystamy z pomocy tłumacza ustnego, tym stawka ta jest niższa za 1 godzinę pracy. I tak, w przypadku pomocy native speakera języka arabskiego, trwające ponad 3 godziny stawki za godzinę pracy to nawet 150 zł. To jednak przykładowe ceny. Jeśli chcesz wiedzieć konkretnie, ile zapłacisz za tłumaczenie języka arabskiego, warto poprosić biuro o wycenę zlecenia.

Tłumaczenia przysięgłe języka arabskiego

Tu sprawa wygląda zupełnie inaczej. Stawki za takie tłumaczenie są wyższe niż dla tłumaczeń zwykłych. Trudno się dziwić takiej praktyce. W końcu tłumaczenie dokumentów z lub na język arabski to ogromne wyzwanie. Dlatego tłumaczenia przysięgłe tego języka nie są tanie. Z czego to wynika? Przede wszystkim z samego języka. Język arabski należy do trzeciej, najtrudniejszej grupy językowej. Aby uzyskać uprawnienia tłumacza przysięgłego arabskiego należy przejść długą drogę. To nie tylko nauka, ale i egzamin. Jak zatem wyceniana jest praca tłumacza przysięgłego języka arabskiego? Dość konkretnie. I to zarówno w przypadku tłumaczeń pisemnych ja i ustnych. Stronę obliczeniową dla takich tłumaczeń tworzy tu zawsze 1125 znaków ze spacjami albo jak kto woli 25 linijek po 45 znaków każda. To właśnie ta strona stanowi podstawę wyceny tłumaczenia.

Ile więc kosztuje tłumaczenie przysięgłe języka arabskiego? Tak jak w przypadku tłumaczeń zwykłych, nie ma i tu jednoznacznej odpowiedzi. Ceny wahają się od 80 – 85 zł netto za 1 stronę tłumaczenia z języka polskiego na język arabski. W kierunku odwrotnym możemy już znaleźć oferty za 70 – 75 zł za stronę. Jak widać poziom cen jest dość podobny. Nie oznacza to jednak, że nie są wśród nich wyższe czy niższe. Oczywiście, że znajdziemy też cennik, który przyprawi nas o zawrót głowy albo zdziwi niską ceną. Warto do sprawy jednak podejść z głową i bez zbędnych emocji.

Ile kosztuje tłumaczenie języka arabskiego? Okazuje się, że wcale niemało. Podane dziś ceny dotyczą tych, z którymi możemy spotkać się najczęściej. I dotyczą one 1 strony tłumaczenia. Zatem, jeśli chcesz poznać konkretną kwotę, uzgodnij tę kwestię z biurem tłumaczeń. Dzięki temu przygotujesz się finansowo do zapłaty i unikniesz niemiłego zaskoczenia.

Może Cię także zainteresować: