Jak tłumaczyć strony na androidzie?

Nie wyobrażasz sobie życia bez telefonu? W takim razie nie jesteś w tym osamotniona lub osamotniony! Miliony ludzi na całym świecie ma podobnie. Używasz go do prowadzenia rozmów, pisania wiadomości tekstowych, rozmów wideo czy podglądania tego, co dzieje u Twoich najbliższych. Smartfony dziś to także Twoje „okno” na świat. Kiedy czegoś nie wiesz, szukasz w wyszukiwarce internetowej. Czytasz ulubione magazyny online. Pobierasz ebooki po to, aby przeczytać je w drodze do szkoły lub słuchasz audiobooków jadąc do pracy. Przeglądasz zdjęcia lub robisz nowe. Korzystasz z aplikacji językowych. Jest cała długa lista rzeczy, które możesz robić na swoim telefonie. A co, kiedy nie jesteś w stanie zrozumieć treści czytanych artykułów na jakiejś stronie www? Możesz przetłumaczyć tekst. Jak tłumaczyć strony na Androidzie? Sprawdźmy to!

Jak tłumaczyć strony na Androidzie?

Dostęp do Internetu i fakt, że możemy przeglądać najróżniejsze treści na telefonie, zmieniło tak wiele w naszym życiu. To, co jeszcze jakiś czas temu było niemożliwe, dziś jest nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Coraz więcej z nas korzysta z sieci na swoich smartfonach. A co na nich robimy? Oglądamy całe strony internetowe, szukamy informacji, uczymy się, słuchamy muzyki. Większość z nas nie wyobraża sobie bez nich życia, czemu trudno się dziwić. Zniknęły odległości między ludźmi, ale i nie ma już takich barier, ja jeszcze jakiś czas temu. Nawet wyruszając w podróż na drugi kraniec świata nie trzeba dziś się bać, że nie zrozumiemy miejscowych. Dlaczego? Wystarczy mieć pod ręką smartfona z aplikacją przeznaczoną do tłumaczenia.

Jak tłumaczyć na Androidzie? Oto kilka wskazówek!

 • Bierzesz do ręki swój telefon z Androidem.
 • Otwierasz aplikację Tłumacz.
 • Wybierasz teraz język. Tu na urządzeniu z androidem należy zaznaczyć: język, z którego chcesz tłumaczyć oraz ten język, na który chcesz przetłumaczyć.
 • W lewym górnym rogu znajduje się strzałka, dotknij ją w dół.
 • Kiedy chcesz przetłumaczyć słowo lub całe zdanie w translatorze Tłumacz Google wpisujesz to słowo lub zdanie. Wystarczy kliknąć przycisk „tłumacz”, aby pojawiło się tłumaczenie tekstu.
 • Chcesz zobaczyć tłumaczenie na całym ekranie? Obróć swój telefon tak, aby znajdował się w pozycji poziomej.
 • Chcesz wykonać tłumaczenie stron internetowych w przeglądarce Chrome na swoim telefonie? Da się to zrobić! Google Translate ma również taką funkcję. W tym celu otwierasz aplikację Chrome na telefonie. Teraz otwórz stronę, która Cię interesuje. Na dole ekranu znajdź język obcy, który jest tym docelowym. Dotknij i przetłumacz. Chrome wyświetli Ci przetłumaczoną stronę.
 • Google Tłumacz ma funkcję tłumaczenia tekstu z innych aplikacji. Jak to zrobić? Najpierw otwierasz aplikację Tłumacz. W lewym górnym rogu klikasz w Menu, a dalej w Ustawienia. Następnie klikasz Dotknij, by przetłumaczyć i włączasz funkcję. Kiedy masz już to za sobą otwierasz aplikację z tekstem, który możesz sobie skopiować. Teraz zaznacz tekst, który chcesz przetłumaczyć. Kliknij Kopiuj. Na ekranie dotknij Tłumacz Google i wybierz odpowiedni język.

Artykuły, które mogą cię też zainteresować:

Jaki tłumacz na Androida – na co zwrócić uwagę?

Lubisz być mobilny i w związku z tym telefon z androidem jest czymś w rodzaju komputera, okna na świat i komunikatora z przyjaciółmi lub znajomymi z pracy. W związku z tym, co Cię interesuje, pracą lub zajęciami dodatkowymi chciałbyś mieć translator na swoim urządzeniu. Wcześniej nie interesowałeś się tematem i zbytnio nie wiesz, co wybrać. Zastanawiasz się: co będzie najlepszym wyborem dla Ciebie? Dobra wiadomość jest taka, że masz w czym wybierać. A na co powinieneś zwrócić uwagę decydując się na wybór translatora? Oto kilka sugestii.

 • Dostępne języki tłumaczeń. Jeżeli otworzysz aplikację i okaże się, że nie obsługuje potrzebne Ci języka, poczujesz rozczarowanie. Być może będziesz zły. Lepiej uniknąć takiej sytuacji!
 • Praca w trybie online i offline. Sprawdź czy dany tłumacz umożliwia tłumaczenie bez Internetu. Jest to szczególnie ważne dla kogoś, kto potrzebuje translatora w podróży do dalekich krajów czy w innej sytuacji, w której wie, że nie będzie miał dostępu do sieci.
 • Do czego chcesz używać tłumacza. Chcesz, aby był dla Ciebie czymś w rodzaju słownika pomocnego w nauce języka obcego? A może interesuje Cię tłumaczenie w czasie rzeczywistym? Określ swoją potrzebę. Na rynku jest dostępnych wiele translatorów. Na pewno znajdziesz coś odpowiadającego Twoim potrzebom.
 • Jesteś gotowy płacić za możliwość tłumaczenia na telefonie czy nie? Pamiętaj o różnych opcjach. Dostępne są translatory całkowicie darmowe, jak i te podzielone na część bezpłatną i płatną oraz w wersji premium.
 • Zwróć uwagę na praktyczność wybranego przez siebie translatora. Obsługa nie powinna nastręczać CI trudności.
 • Estetyka tłumacza na telefon. Oczywiście powinna odpowiadać temu, co Tobie odpowiada, a co nie.

Dlaczego Google Tłumacz jest tak popularny?

Jest Microsoft Translator, iTranslate, TripLingo, SayHi Translate czy Voice Translator Free. Możliwości jest wiele, a każdy translator potrafi tłumaczyć na niezłym poziomie. Skąd więc taka popularność Tłumacza Google? Przede wszystkim stąd, że łączy łatwą obsługę, ma wiele funkcji, a do tego jest darmowy. Oczywiście nie da się pominąć faktu, że przekłady w wykonaniu tego translatora stoją na coraz wyższym poziomie. Śmiało można wręcz rzecz, że na potrzeby prywatnego użytkownika potrafi przygotować naprawdę bardzo dobre tłumaczenie. Do tego działa oczywiście na Androidzie, można go używać w Google Chrome na telefonie, tablecie i komputerze.

Zwróć uwagę na to, co potrafi zrobić Tłumacz Google. Przetłumaczysz z nim tekst pisany. Masz także możliwość tłumaczenia tekstu pochodzącego z innych aplikacji. Wykona Ci również tłumaczenie mowy i obrazu. Możesz przetłumaczyć rozmowę w dwóch językach! Oczywiście pomoże Ci z przekładem tłumaczenia stron w Chrome, ogólnie stron internetowych i dokumentów. Na dokładkę masz jeszcze tłumaczenie tekstu napisanego odręcznie. Dużo tego? A do tego wszystko za free. Nie da się więc odmówić temu translatorowi, że potrafi naprawdę pomóc człowiekowi w potrzebie!